Varilight Dimmer Switch 2-Way Replacement Dimmer Module for multiple HF ballasts/LED drivers
Quick Find: 68737
Part No: MFP1M1
In Stock
Available for delivery
Available for delivery
Price
£25.03
Inc. VAT
£30.04
£53.72 RRP Inc. VAT
44% off saving (£23.68) on RRP Price
£25.03
Inc. VAT £30.04
Inc. VAT £30.04
£53.72 RRP Inc. VAT
44% off saving (£23.68) on RRP Price
Quick Find: 68737
Part No: MFP1M1
1/2 Way?
2
Depth
42 mm
Dimming?
Dimmable
Finish
Matrix
Length
50 mm
Manufacturer
Varilight
Type
Accessory
Voltage
220-240 Volt
Width
23 mm
Product Overview
Varilight Dimmer Switch 2-Way Replacement Dimmer Module for multiple HF ballasts/LED drivers from Varilight If you're looking to replace your dimmer module, then this is the product for you. Designed to work in existing faceplates or in the Matrix dimmer grid system, this dimmer module is the ideal solution to your problem. Technical Specifications
Manufacturer Varilight Dimming? Dimmable Depth 42 mm Length 50 mm Type Accessory Finish Matrix Plate Type Module Dimmer Type F-Series Voltage 220-240 Volt Warranty 10 Years Width 23 mm 1/2 Way? 2
Associated Product Barcodes
5021575193299
Alternative Stock Identifier Part Codes
Technical Specifications
| Manufacturer | Varilight |
|---|---|
| Dimming? | Dimmable |
| Depth | 42 mm |
| Length | 50 mm |
| Type | Accessory |
| Finish | Matrix |
| Plate Type | Module |
| Dimmer Type | F-Series |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Warranty | 10 Years |
| Width | 23 mm |
| 1/2 Way? | 2 |
Associated Product Barcodes
| 5021575193299 |