Colonial Steampunk Antique Brass Black Ceiling Pendant
Quick Find: 57140
Product Discontinued
This item was discontinued on 7th April, 2026
Alternatively check out our parent collection of products:
MiniSun Light Bulbs
Cap/Base
26-27mm ES/E27
Cap/Base Type
Edison Screw
Diameter
190 mm
Finish
Gold
Height
170 mm
Light Fitting Type
Pendants/Lampshades
Manufacturer
Leading Brand
Material
Metal/Glass
Type
Light Fitting
Voltage
220-240 Volt
Product Overview
Colonial Steampunk Antique Brass Black Ceiling Pendant from
Model: 23810
Technical Specifications
| Light Fitting Type | Pendants/Lampshades |
|---|---|
| Manufacturer | Leading Brand |
| Diameter | 190 mm |
| Height | 170 mm |
| Max Wattage | 60 W |
| Cap/Base Type | Edison Screw |
| Type | Light Fitting |
| Finish | Gold |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Material | Metal/Glass |
| Cap/Base | 26-27mm ES/E27 |
Associated Product Barcodes
| 5016529238102 |