Iconic Matt Black Cubik Cubism Electric Pendant
Quick Find: 57089
Product Discontinued
This item was discontinued on 24th November, 2025
Alternatively check out our full range of similar products below:
MiniSun Light Bulbs
Cap/Base
G9 (9mm Apart)
Cap/Base Type
2 Pin
Diameter
450 mm
Finish
Black
Height
1450 mm
Light Fitting Type
Pendants/Lampshades
Manufacturer
Leading Brand
Material
Metal
Type
Light Fitting
Voltage
220-240 Volt
Product Overview
Iconic Matt Black Cubik Cubism Electric Pendant from
Model: 22083
Technical Specifications
| Light Fitting Type | Pendants/Lampshades |
|---|---|
| Manufacturer | Leading Brand |
| Diameter | 450 mm |
| Height | 1450 mm |
| Max Wattage | 60 W |
| Cap/Base Type | 2 Pin |
| Type | Light Fitting |
| Finish | Black |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Material | Metal |
| Cap/Base | G9 (9mm Apart) |
Associated Product Barcodes
| 5016529220831 |