Loading basket...
Pair Of Teardrop Touch Table Lamp Chrome / Grey Shade
Quick Find: 49393
Product Discontinued
This item was discontinued on 7th April, 2026
Alternatively check out our parent collection of products:
MiniSun Light Bulbs
Cap/Base
14mm E14/SES
Diameter
165 mm
Finish
Chrome Plated
Height
340 mm
Light Fitting Type
Table Lamp
Manufacturer
Leading Brand
Material
Metal/TC
Type
Light Fitting
Product Overview
Pair Of Teardrop Touch Table Lamp Chrome / Grey Shade from
Model: 22272
Technical Specifications
| Light Fitting Type | Table Lamp |
|---|---|
| Manufacturer | Leading Brand |
| Diameter | 165 mm |
| Height | 340 mm |
| Max Wattage | 40 W |
| Cap/Base Type | Edison Screw |
| Cap/Base Type | Small Edison Screw |
| Type | Light Fitting |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Metal/TC |
| Cap/Base | 14mm E14/SES |
| Manufacturers Part Number | 22272 |
Associated Product Barcodes
| 5016529222729 |