Penglai Wire Basket Fishermans NE Pendant Chrome with White Inner
Quick Find: 56986
Product Discontinued
This item was discontinued on 7th April, 2026
Alternatively check out our parent collection of products:
MiniSun Light Bulbs
Cap/Base
22mm Ba22d/BC
Cap/Base Type
Bayonet Cap
Diameter
280 mm
Finish
Chrome Plated
Height
265 mm
Light Fitting Type
Pendants/Lampshades
Manufacturer
Leading Brand
Material
Metal
Type
Light Fitting
Voltage
220-240 Volt
Product Overview
Penglai Wire Basket Fishermans NE Pendant Chrome with White Inner from
Model: 21660
Technical Specifications
| Light Fitting Type | Pendants/Lampshades |
|---|---|
| Manufacturer | Leading Brand |
| Diameter | 280 mm |
| Height | 265 mm |
| Max Wattage | 60 W |
| Cap/Base Type | Bayonet Cap |
| Type | Light Fitting |
| Finish | Chrome Plated |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Material | Metal |
| Cap/Base | 22mm Ba22d/BC |
Associated Product Barcodes
| 5016529216605 |