Danlers DP3D-250W 3 Gang Leading Edge Push Dimmer Switch
This is a Product image
Quick Find: 35053
Part No: DP3D-250W
Quick Find: 35053
Part No: DP3D-250W
Accessory Type
Switches
Depth
12 mm
Height
86 mm
Manufacturer
Danlers
Type
Accessory
Voltage
220-240 Volt
Wattage
3x 250 W
Width
146 mm
Product Overview
Danlers DP3D-250W 3 Gang Leading Edge Push Dimmer Switch from Danlers
Model: DP3D-250W
Technical Specifications
Accessory Type Switches
Wattage 3x 250 W
Manufacturer Danlers
Depth 12 mm
Height 86 mm
Type Accessory
Voltage 220-240 Volt
Width 146 mm
Minimum Wattage 40W