4 Pack Integral Satin Evofire Fire Rated LED Downlights IP65 GU10
Quick Find: 49555
Part No: ILDLFR70D002-4
In Stock
Available for delivery
Available for delivery
Price
£28.08
Inc. VAT
£33.70
£56.08 RRP Inc. VAT
40% off saving (£22.38) on RRP Price
£28.08
Inc. VAT £33.70
Inc. VAT £33.70
£56.08 RRP Inc. VAT
40% off saving (£22.38) on RRP Price
Quick Find: 49555
Part No: ILDLFR70D002-4
Cap/Base
GU10
Depth
38 mm
Diameter
85 mm
Downlight Cut Out
70 mm
Finish
Satin Nickel
Fire Rated?
Yes
Light Fitting Type
Downlight
Manufacturer
Integral
Technology
LED
Type
Light Fitting
Voltage
220-240 Volt
Product Overview
4 Pack Integral Satin Evofire Fire Rated LED Downlights IP65 GU10 from Integral
Model: ILDLFR70D002-4
Technical Specifications
| Light Fitting Type | Downlight |
|---|---|
| Technology | LED |
| Manufacturer | Integral |
| Depth | 38 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Type | Light Fitting |
| Finish | Satin Nickel |
| Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Fire Rated? | Yes |
| Downlight Cut Out | 70 mm |
| Cap/Base | GU10 |
| Manufacturers Part Number | ILDLFR70D002-4 |
Associated Product Barcodes
| 5055788228417 |