Osram Dulux-F 24W 840 Cool White 4 Pin Compact Fluorescent Lamp
This is a Product image
Quick Find: 10404
Part No: DULUXF24W/840
Out of stock until 29th May 2026
You are still able to preorder this product but delivery will be after this date.
Quick Find: 10404
Part No: DULUXF24W/840
Cap/Base
2G10
Cap/Base Type
4 Pin
Colour Temp
4000 K
Diameter
79 mm
Dimming?
Non-Dimmable
Length
165 mm
Light Bulb Type
Multi Tube (Double Turn)
Light Colour
Cool White (840/845)
Lumens
1700 lm
Manufacturer
Osram
Technology
Compact Fluorescent
Type
Light Bulb
Voltage
220-240 Volt
Wattage
24 W
Product Overview
Osram Dulux-F 24W 840 Cool White 4 Pin Compact Fluorescent Lamp from Osram
Model: DULUX F 24W/840
Technical Specifications
Light Bulb Type Multi Tube (Double Turn)
Technology Compact Fluorescent
Wattage 24 W
Manufacturer Osram
Light Colour Cool White (840/845)
Dimming? Non-Dimmable
Lumens 1700 lm
Colour Temp 4000 K
Diameter 79 mm
Length 165 mm
Cap/Base Type 4 Pin