Osram Dulux-L 55W 830 Warm White Compact Fluorescent Lamp
This is a Product image
Quick Find: 9907
Part No: DULUXL55W/830
Quick Find: 9907
Part No: DULUXL55W/830
Cap/Base
2G11
Cap/Base Type
4 Pin
Colour Temp
3000 K
Diameter
45 mm
Dimming?
Dimmable
Length
533 mm
Light Bulb Type
Multi Tube (Long Single Turn)
Light Colour
Warm White (830)
Lumens
4800 lm
Wattage
55 W
Product Overview
Osram Dulux-L 55W 830 Warm White Compact Fluorescent Lamp from Osram
Model: DULUX L 55W/830
Technical Specifications
Light Bulb Type Multi Tube (Long Single Turn)
Technology Compact Fluorescent
Wattage 55 W
Manufacturer Osram
Light Colour Warm White (830)
Dimming? Dimmable
Lumens 4800 lm
Colour Temp 3000 K
Diameter 45 mm
Length 533 mm
Cap/Base Type 4 Pin