Osram Dulux S/E 11W 830 2G7 Warm White Compact Fluorescent Lamp
This is a Product image
Quick Find: 27876
Part No: DULUXS/E11W/830
Quick Find: 27876
Part No: DULUXS/E11W/830
Cap/Base
2G7
Cap/Base Type
4 Pin
Colour Temp
3000 K
Diameter
34 mm
Dimming?
Dimmable
Length
214 mm
Light Bulb Type
Multi Tube (Single Turn)
Light Colour
Warm White (830)
Lumens
900 lm
Wattage
11 W
Product Overview
Osram Dulux S/E 11W 830 2G7 Warm White Compact Fluorescent Lamp from Osram
Model: DULUX S/E 11W/830
Technical Specifications
Light Bulb Type Multi Tube (Single Turn)
Technology Compact Fluorescent
Wattage 11 W
Manufacturer Osram
Light Colour Warm White (830)
Dimming? Dimmable
Lumens 900 lm
Colour Temp 3000 K
Diameter 34 mm
Length 214 mm
Cap/Base Type 4 Pin