Part No: 64432S35W12V
5 stars, 3 customer reviews
Quick Find: 10105
Part No: 64432S35W12V
Cap/Base
G6.35/GY6.35 (6.35mm Apart)
Cap/Base Type
2 Pin
Colour Temp
2700 K
Diameter
10 mm
Length
45 mm
Light Colour
Warm White (830)
Manufacturer
Osram
Type
Light Bulb
Voltage
12 Volt
Wattage
35 W
Product Overview
Osram Halostar Starlite S 35W 12V GY6.35 Halogen Capsule Lamp from Osram
Model: 64432 S 35W 12V
Technical Specifications
Wattage 35 W
Manufacturer Osram
Light Colour Warm White (830)
Colour Temp 2700 K
Diameter 10 mm
LCL 30mm
Length 45 mm
Cap/Base Type 2 Pin
Type Light Bulb
Manufacturers Average Lamp Life 4000 hrs
Voltage 12 Volt
Cap/Base G6.35/GY6.35 (6.35mm Apart)
Manufacturers Part Number 64432 S 35W 12V
Associated Product Barcodes
Alternative Stock Identifier Part Codes
21056
M75 4000HR:OSR
M75OSR
PK2 64432 J038
Product Data Sheet Product Data Sheet
Osram Halostar Starlite 64432 S 35W 12V GY6.35 FS1
Customer Reviews
for Osram Halostar Starlite S 35W 12V GY6.35 Halogen Capsule Lamp