Philips 70W HID Basic Semi-Parallel BMH70K302-A2-ITS Ballast
Philips HID-Basic Semi-parallel BMH 70 K302-A2-ITS Ballast
This is a Product image
Quick Find: 44649
Part No: BMH70K302-A2-ITS
Quick Find: 44649
Part No: BMH70K302-A2-ITS
Accessory Type
Ballast
Compatible Lamp Type
MH
Control Gear Technology
Discharge
Control Gear Type
Switch Start/Magnetic
Dimming?
Non-Dimmable
Height
52 mm
Length
118 mm
Manufacturer
Philips
No. Of Lamps
Single (1x)
Type
Control Gear
Wattage
70 W
Width
61 mm
Product Overview
Philips 70W HID Basic Semi-Parallel BMH70K302-A2-ITS Ballast from Philips
Model: 74074300
Technical Specifications
Control Gear Type Switch Start/Magnetic
Accessory Type Ballast
Wattage 70 W
Manufacturer Philips
Dimming? Non-Dimmable
No. Of Lamps Single (1x)
Height 52 mm
Length 118 mm
Type Control Gear
Width 61 mm