Philips 70W High Pressure Sodium Ballast BSN 70 L34
This is a ballast which is part of our control gear range
This is a Product image
Quick Find: 6736
Part No: BSN70L34
Quick Find: 6736
Part No: BSN70L34
Accessory Type
Ballast
Capacitance
12 µf
Compatible Lamp Type
CDO
Height
53 mm
Length
117 mm
Wattage
70 W
Width
64 mm
Product Overview
Philips 70W High Pressure Sodium Ballast BSN 70 L34 from Philips
Model: BSN70L34
A Philips 70w High Pressure Sodium Ballast
Accessory Type Ballast
Wattage 70 W
Manufacturer Philips
Dimming? Non-Dimmable
Height 53 mm
Ignitor SN57
Length 117 mm
Type Control Gear
Capacitance 12 µf
Width 64 mm