Philips BSN400K407ITS 400W High Pressure Sodium Ballast
This is a ballast which is part of our control gear range
This is a Product image
Quick Find: 10714
Part No: BSN400K407ITS
Quick Find: 10714
Part No: BSN400K407ITS
Accessory Type
Ballast
Capacitance
45 µf
Compatible Lamp Type
CDO
Height
65 mm
Length
159 mm
Wattage
400 W
Width
79 mm
Product Overview
Philips BSN400K407ITS 400W High Pressure Sodium Ballast from Philips
Model: BSN400k407ITS
A Philips 400w High Pressure Sodium Ballast
Accessory Type Ballast
Wattage 400 W
Manufacturer Philips
Dimming? Non-Dimmable
Height 65 mm
Ignitor SN58
Length 159 mm
Type Control Gear
Capacitance 45 µf
Width 79 mm