Philips HFP/I114-39 T5 Ballast 14W 21W 24W 39W
This is a Product image
Quick Find: 64593
Part No: HFP/i114-39
Quick Find: 64593
Part No: HFP/i114-39
Accessory Type
Ballast
Control Gear Technology
Fluorescent
Depth
22 mm
Dimming?
Non-Dimmable
Length
360 mm
Manufacturer
Philips
Type
Control Gear
Voltage
220-240 Volt
Wattage
14-39 W
Width
30 mm
Product Overview
Philips HFP/I114-39 T5 Ballast 14W 21W 24W 39W from Philips
Model: HFP/i 1 14/21/24/39
A Philips branded HF-Performer Intelligent fluorescent T5 ballast capable of running 1x lamp of the following wattages: 14W, 21W, 24W & 39W. It measures 360mm in length, by 30mm wide and 22mm deep.
Technical Specifications
Accessory Type Ballast
Wattage 14-39 W
Manufacturer Philips
Dimming? Non-Dimmable
Depth 22 mm
Length 360 mm
Type Control Gear
Number of Lamps 1
Voltage 220-240 Volt
Width 30 mm