Philips HID-Basic 150W BSN150K302-A2-ITS Semi-Parallel Electromagnetic Ballast
Philips HID-Basic Semi-parallel BSN 150 K302-A2-ITS Ballast
This is a Product image
Quick Find: 44644
Part No: BSN150K302-A2-ITS
Quick Find: 44644
Part No: BSN150K302-A2-ITS
Accessory Type
Ballast
Control Gear Technology
Discharge
Control Gear Type
Switch Start/Magnetic
Dimming?
Non-Dimmable
Height
65 mm
Length
134 mm
Manufacturer
Philips
No. Of Lamps
Single (1x)
Type
Control Gear
Wattage
150 W
Width
75 mm
Product Overview
Philips HID-Basic 150W BSN150K302-A2-ITS Semi-Parallel Electromagnetic Ballast from Philips
Model: 74096500
Technical Specifications
Control Gear Type Switch Start/Magnetic
Accessory Type Ballast
Wattage 150 W
Manufacturer Philips
Dimming? Non-Dimmable
No. Of Lamps Single (1x)
Height 65 mm
Length 134 mm
Type Control Gear
Width 75 mm