Philips MASTER Colour CDM-TD 150W RX7s Cool White Metal Halide Lamp
This is a 150 W R7s/RX7s Capsule bulb that produces a Cool White (840) light which can be used in domestic and commercial applications
This is a Product image
Quick Find: 30674
Part No: CDM-TD150W/942RX7s1CT
Quick Find: 30674
Part No: CDM-TD150W/942RX7s1CT
Cap/Base
R7s/RX7s
Colour Temp
4200 K
Diameter
25 mm
Length
137 mm
Light Bulb Type
Double Ended
Light Colour
Cool White (840/845)
Lumens
14200 lm
Manufacturer
Philips
Type
Light Bulb
Voltage
100 Volt
Wattage
150 W
Product Overview
Philips MASTER Colour CDM-TD 150W RX7s Cool White Metal Halide Lamp from Philips
Model: 871150020025915
Technical Specifications
Light Bulb Type Double Ended
Wattage 150 W
Manufacturer Philips
Light Colour Cool White (840/845)
Lumens 14200 lm
Colour Temp 4200 K
Diameter 25 mm
Length 137 mm