29W High Lumen LED Panel Replacement Driver Non-Dimmable IP20
Quick Find: 49869
Part No: 6259
In Stock
Available for delivery
Available for delivery
Price
£23.99
Inc. VAT
£28.79
£45.62 RRP Inc. VAT
37% off saving (£16.83) on RRP Price
£23.99
Inc. VAT £28.79
Inc. VAT £28.79
£45.62 RRP Inc. VAT
37% off saving (£16.83) on RRP Price
Quick Find: 49869
Part No: 6259
Control Gear Technology
LED
Control Gear Type
LED Driver
Dimming?
Non-Dimmable
Length
160 mm
Manufacturer
V-Tac
Output Voltage (LED Driver)
26-36 V
Technology
LED
Type
Control Gear
Voltage
220-240 Volt
Wattage
29 W
Product Overview
29W High Lumen LED Panel Replacement Driver Non-Dimmable IP20 from V-Tac
Model: 6259
Technical Specifications
| Control Gear Type | LED Driver |
|---|---|
| Technology | LED |
| Wattage | 29 W |
| Manufacturer | V-Tac |
| Dimming? | Non-Dimmable |
| Length | 160 mm |
| Type | Control Gear |
| Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 2 Years |
| Output Voltage (LED Driver) | 26-36 V |
| Control Gear Technology | LED |
| Manufacturers Part Number | 6259 |
Associated Product Barcodes
| 3800157610445 |