Robus VEGAS 320W 24V Non Dimmable Contsant Voltage Driver IP20
Quick Find: 65912
Product Discontinued
This item was discontinued on 27th April, 2026
Alternatively check out our parent collection of products:
Robus
Control Gear Technology
LED
Control Gear Type
Electronic Transformer
Dimming?
Non-Dimmable
Height
35 mm
Length
215 mm
Manufacturer
Robus
Type
Control Gear
Voltage
24 Volt
Wattage
320 W
Width
78 mm
Product Overview
Robus VEGAS 320W 24V Non Dimmable Contsant Voltage Driver IP20 from Robus
Model: RVA32024-PSU
Presented by Robus this constant voltage driver for use with 24V VEGAS strip range only and only for indoor usage. Non dimmable with a maximum 33m total length of strip that can be connected in parallel
Technical Specifications
| Control Gear Type | Electronic Transformer |
|---|---|
| Wattage | 320 W |
| Manufacturer | Robus |
| Dimming? | Non-Dimmable |
| Height | 35 mm |
| Length | 215 mm |
| Type | Control Gear |
| Voltage | 24 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 3 Years |
| Width | 78 mm |
| Control Gear Technology | LED |
Alternative Stock Identifier Part Codes
| RVA32024-PSU |