Loading basket...
Tagra Orion Series 150 Watt 24V Non-Dimmable LED Driver
Quick Find: 58680
Product Discontinued
This item was discontinued on 22nd July, 2022
Alternatively check out our full range of similar products below:
Tagra Lighting
Control Gear Technology
LED
Control Gear Type
LED Driver
Dimming?
Non-Dimmable
Height
42 mm
Length
233 mm
Manufacturer
Tagra
Output Voltage (LED Driver)
24 V
Type
Control Gear
Wattage
150 W
Width
74 mm
Product Overview
Tagra Orion Series 150 Watt 24V Non-Dimmable LED Driver from Tagra
Model: ORION-150/24V
An LED driver manufactured by the premium quality and renowned Tagra Lighting company. Utilising up to 150W of power this LED driver produces a constant 24V output. This white finish driver is a high quality product that comes with a 5 year warranty period.
Technical Specifications
| Control Gear Type | LED Driver |
|---|---|
| Wattage | 150 W |
| Manufacturer | Tagra |
| Dimming? | Non-Dimmable |
| Height | 42 mm |
| Length | 233 mm |
| Type | Control Gear |
| Width | 74 mm |
| Output Voltage (LED Driver) | 24 V |
| Control Gear Technology | LED |
| Manufacturers Part Number | ORION-150/24V |