Loading basket...
Tagra Orion Series 36 Watt 24V Non-Dimmable LED Driver
Quick Find: 58676
Product Discontinued
This item was discontinued on 22nd July, 2022
Alternatively check out our full range of similar products below:
Tagra Lighting
Control Gear Technology
LED
Control Gear Type
LED Driver
Dimming?
Non-Dimmable
Height
23 mm
Length
135 mm
Manufacturer
Tagra
Output Voltage (LED Driver)
24 V
Type
Control Gear
Wattage
36 W
Width
47 mm
Product Overview
Tagra Orion Series 36 Watt 24V Non-Dimmable LED Driver from Tagra
Model: ORION-36/24V
A 36W Tagra branded LED driver designed to operate their vast range of LED neon flex lighting. This white finish driver is a high quality piece that has a 5 year guarantee period and has been used in various well known high street brands.
Technical Specifications
| Control Gear Type | LED Driver |
|---|---|
| Wattage | 36 W |
| Manufacturer | Tagra |
| Dimming? | Non-Dimmable |
| Height | 23 mm |
| Length | 135 mm |
| Type | Control Gear |
| Width | 47 mm |
| Output Voltage (LED Driver) | 24 V |
| Control Gear Technology | LED |
| Manufacturers Part Number | ORION-36/24V |