Loading basket...
Tagra Orion Series 80 Watt 24V Non-Dimmable LED Driver
Quick Find: 58678
Product Discontinued
This item was discontinued on 22nd July, 2022
Alternatively check out our full range of similar products below:
Tagra Lighting
Control Gear Technology
LED
Control Gear Type
LED Driver
Dimming?
Non-Dimmable
Height
31 mm
Length
187 mm
Manufacturer
Tagra
Output Voltage (LED Driver)
24 V
Type
Control Gear
Wattage
80 W
Width
57 mm
Product Overview
Tagra Orion Series 80 Watt 24V Non-Dimmable LED Driver from Tagra
Model: ORION-80/24V
Tagra Lighting presents this 80W 24V constant voltage LED driver aimed at powering their varied range of LED neon flex. This premium quality LED driver comes with a 5 year guarantee period from date of purchase.
Technical Specifications
| Control Gear Type | LED Driver |
|---|---|
| Wattage | 80 W |
| Manufacturer | Tagra |
| Dimming? | Non-Dimmable |
| Height | 31 mm |
| Length | 187 mm |
| Type | Control Gear |
| Width | 57 mm |
| Output Voltage (LED Driver) | 24 V |
| Control Gear Technology | LED |
| Manufacturers Part Number | ORION-80/24V |