V-Tac IP68 White 4 Pin Water Proof Terminal Block for Cable Diameter 8-12mm
Quick Find: 54757
Part No: 5983
In Stock
Available for delivery
Available for delivery
Price
£10.98
Inc. VAT
£13.18
£16.22 RRP Inc. VAT
19% off saving (£3.04) on RRP Price
£10.98
Inc. VAT £13.18
Inc. VAT £13.18
£16.22 RRP Inc. VAT
19% off saving (£3.04) on RRP Price
Quick Find: 54757
Part No: 5983
Accessory Type
Junction Box
Depth
35 mm
Finish
White
Length
94 mm
Manufacturer
V-Tac
Material
Polycarbonate
Technology
LED
Type
Accessory
Width
110 mm
Product Overview
V-Tac IP68 White 4 Pin Water Proof Terminal Block for Cable Diameter 8-12mm from V-Tac
Model: 5983
Technical Specifications
| Accessory Type | Junction Box |
|---|---|
| Technology | LED |
| Manufacturer | V-Tac |
| Depth | 35 mm |
| Length | 94 mm |
| Type | Accessory |
| Finish | White |
| Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP68 |
| Warranty | 2 Years |
| Width | 110 mm |
| Energy Efficiency Rating | A++ |
| Manufacturers Part Number | VT-871 |
Associated Product Barcodes
| 3800157636131 |